Flere bygninger er evakuert etter melding om en bombetrussel mot den tyske TV-kanalen ZDF, skriver tyske Bild.
ZDF ligger i byen Mainz utenfor Frankfurt.
Politiet valgte å evakuere flere bygninger, der omtrent 600 ansatte ble berørt. Politistyrker har gått inn i området med hunder, opplyses det til nettstedet. Ytterligere detaljer rundt hendelsen er ikke kjent.

Bombetrusler mot franske turistattraksjoner
Det har vært et økende antall trusler i Europa, deriblant i Tyskland, den siste tiden. Flere av truslene kobles opp mot krigshandlingene som utspiller seg på Gaza.
Forrige uke ble blant annet en synagoge i Berlin angrepet med brannbomber.
- Hamas' ideologi om å utslette alt som er jødisk får også påvirkning i Tyskland, skrev Det jødiske sentralrådet i Tyskland (Zentralrat der Juden in Deutschland) i en uttalelse etter angrepet mot synagogen, Ifølge NTB.