Terrorsiktet 22-åring utlevert fra Bulgaria

Han ble transportert fra Bulgaria til Norge i går og ankom kl. 23.30.

Publisert
Sist oppdatert

Følg Sol på Facebook!

22-åringen ble pågrepet i Bulgaria for en måneds tid siden. Hans 18 år gamle bror ble samtidig pågrepet i Oslo og har sittet i varetekt siden.

– Min klient er svært glad for å ha kommet til Norge. Han har hatt det veldig tøft der. Han sier han ble behandlet ganske røft av bulgarsk politi da han ble arrestert, sier mannens forsvarer, advokat Farhad Shæriæti til TV 2.

Til VG sier mannenes forsvarer at hans klient har samtykket til at fengslingsmøte forgår som kontorforretning tirsdag, og at han dermed også samtykker til fengslingen.

– Han har ikke tatt stilling til spørsmålet om straffskyld, opplyser Shæriæti videre.

Tilbake til Sol.no

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer