Politiet tror kvinnen som ble funnet død i Molde natt til onsdag, ble drept

Politiet rykket natt til onsdag ut til to meldinger i Molde. Den første til en voldshendelse, den andre til et dødsfall på en adresse.

Politiet er på stedet og gjør undersøkelser etter funn av en død person i Molde. Foto: Kjell Langmyren / NTB
Politiet er på stedet og gjør undersøkelser etter funn av en død person i Molde. Foto: Kjell Langmyren / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

(Sol.no):Politiet tror at kvinnen som ble funnet død på Fuglset i Molde natt til onsdag, ble drept, opplyser politiinspektør Yngve Skogly til NTB.

På spørsmål fra NTB om politiet tror det er snakk om et drap, svarer Skogly:

– Ja, ut ifra det som er på åstedet, tyder det på det.

Politiinspektøren vil ikke gå nærmere inn på hva slags funn på åstedet som gjør at politiet tror de står overfor en drapssak.

En person ble funnet hardt skadd på stedet og en ble pågrepet. Den pågrepne er en mann i 20-årene og han er siktet for grov kroppsskade.

Like etter rykket de til en melding til om et dødsfall på en annen adresse.

Den døde personen er foreløpig ikke identifisert.

– Vi har ikke identifisert avdøde. Boligen der den døde ble funnet ligger i en stille og rolig strøk. Vi har sperret av boligen, sier stasjonssjef Per Karsten Røv på en pressekonferanse.

Politiet undersøker nå om det er en sammenheng mellom de to hendelsene.

Politiet ønsker ikke å svare på om det er en relasjon mellom siktede og avdøde.

Tilbake til Sol.no

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer