(Sol.no):Det er venta kalde dager med en del nedbør nord i landet. Det forteller vakthavende meteorolog Siri Wiberg til Dagbladet.
- Det er en kaldluftkjerne, eller et kaldt lavtrykk, som vil sneie innom Nord-Norge denne uka. Kanskje spesielt i Finnmark, sier Wiberg.
Det var iFinnmark som først omtalte saken.
Håvard Thorset, vakthavende meteorolog ved Vervarslinga i Nord-Norge anser det som «veldig sannsynlig» at det kommer snø på høyder over 1000 meter. Det fortalte han til iFinnmark .
Ifølge Yr meldes det blant annet minusgrader og nedbør på 1.024 meter høye Vuorji, som ligger i Porsanger og Karasjok.
Tilbake til Sol.no
Flere aviser som skriver om dette:
(+) Nå blir det kjøligere: Her kan det komme snø
ifinnmark.no
lukk
sol er en del av Aller Media
Hvorfor ser du denne annonsen
Nettstedet du nå besøker blir i stor del finansiert av annonseinntekter. Basert på din tidligere aktivitet hos oss, vil du få annonser vi tror kan interessere deg.
Du velger selv om du ønsker å endre dine innstillinger
Om Aller Media og annonsering
Aller Media eier nettstedene Dagbladet, Sol, DinSide, KK, Se og Hør, Lommelegen, Topp og Vi
Vi bryr oss om ditt personvern
SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til
personverninnstillinger