(Sol.no): Politiet har siden natt til mandag 6. desember jobbet med å avklare forholdene rundt brannen som krevde fire menneskeliv på Berger i Svelvik.
En av de avdøde er nå siktet for drap.
Det melder politiet i en pressemelding.
– Det har vært jobbet med flere hypoteser, og etterforskningen har søkt å avklare alle disse, sier politiinspektør Odd Skei Kostveit.
– De foreløpige rapportene fra obduksjonen tilsier at moren og de to barna ble drept før brannen startet. Saken etterforskes derfor nå som drap og brannstiftelse, sier Kostveit.

Politiet har funnet levninger på branntomta i Svelvik
Familiefaren, som var en av de omkomne etter brannen på Berger i Svelvik, er nå siktet for drap og brannstiftelse.
Moren og barna ble drept før brannen startet, mener politiet.
På spørsmål om det ble funnet våpen, sier politiinspektør Odd Skei Kostveit til TV 2 at de har fått noen detaljer rundt det, men det er ikke noe de ønsker å gå ut med.
Til VG sier politiinspektøren at de så langt ikke har en god forklaring på hvorfor dette har skjedd.
De avdøde er nå formelt identifisert.
Politiet har tidligere opplyst at det var Camilla Førde (42), Helge Høvik (43) og barna Trym (10) og Isabell (12) som døde i brannen.
Brannen brøt ut i et trehus på Berger i Svelvik natt til mandag. Boligen var overtent da brannvesenet kom til stedet.
Kriminalteknikere fra politiet tok seg inn på branntomta dagen tirsdag, og alle fire ble da funnet døde.