WHO: Bruk munnbind med familien i julen

Direktør i WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus. (Foto: Reuters/NTB)
Direktør i WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus. (Foto: Reuters/NTB) Vis mer
Publisert
Sist oppdatert
  • Verdens helseorganisasjon (WHO) advarer om at smittesituasjonen i Europa kan forverre seg på nyåret, og anbefaler folk å bruke munnbind når man samles i jula, melder NTB.
  • Assisterende helsedirektør, Espen Rostrup Nakstad, sier til Dagbladet at munnbind på julaften ikke er nødvendig i Norge om man tar følgende forholdsregler: - Når man er i juleselskap med mennesker man ikke er tett med til vanlig, er det viktig å holde avstand. Det er også viktig å være hjemme ved symptomer, og å opprettholde karantenereglene.
  • Mange europeiske land er hardt rammet av corona i ukene før jul. Tirsdag satte Tyskland en dyster rekord: 952 nye coronadødsfall.

Tilbake til Sol.no

Flere aviser som skriver om dette:

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer