Twitters aksjeeiere har nesten enstemmig godkjent avtalen med Elon Musk fra tidligere i år om kjøp av selskapet.
Twitter kan på lovlig vis tvinge Elon Musk til å gjennomføre det avtalte oppkjøpet av selskapet etter at aksjeeierne godkjente kjøpsavtalen. Foto: Patrick Pleul / Pool Photo via AP / NTB
Vis mer
Musk hadde opprinnelig avtalt å kjøpe Twitter, som nå er verdsatt til 32 milliarder dollar, for 44 milliarder. Men i juli trakk han seg med den begrunnelse at Twitter ikke hadde innfridd betingelsene.
Ifølge Musks advokater har ikke Twitter gitt nok informasjon til å støtte opp om påstanden om at bare 5 prosent av brukerne av meldingstjenesten er falske.
FRUSTRERT: Her blir Storbritannias Kong Charles frustrert under signering.
Video: Reuters / UK POOL
Vis mer
Last ned appen vår
Vi bryr oss om ditt personvern
SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.