Det hvite hus har gjort det klart at administrasjonen ikke vil samarbeide med demokratene i den pågående riksrettsgranskningen.

Biden sier Trump bør stilles for riksrett
Sentralt i Demokratenes forsøk på å stille Trump for riksrett, er en telefonsamtale han hadde med Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj 25. juli.
I løpet av denne samtalen skal Trump hele åtte ganger ha forsøkt å overtale Zelenskyj til å etterforske Joe Biden og hans sønn Hunter Biden. Biden er blant favorittene til å vinne nominasjonskampen i det demokratiske partiet forut for presidentvalget i 2020.
Trump har selv gjentatte ganger forsøkt å undergrave arbeidet med å etterforske anklagene.
– Det ender trolig opp som en sak for høyesterett, sa presidenten onsdag. Han klaget høylytt over hvor dårlig han selv og det republikanske partiet er blitt behandlet av demokratene.
(©NTB)

Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.