Mannen er varetektsfengslet i fire uker med brev- og besøksforbud, på grunn av bevisforspillelsesfare, opplyser Trøndelag-politiet.
– Politiet er i gang med etterforskning og den er i tidlig fase. Vi skal blant annet gjennomføre flere avhør og gå igjennom beslag, sier politiadvokat Line Novstad Klungreseth i Trøndelag politidistrikt.
– Etterforskningen så langt har ført til at vedkommende er siktet for seksuelle overgrep mot to mindreårige. Politiets hovedfokus er å avdekke om det har skjedd overgrep og i hvilket omfang. Vi har også fokus på å følge opp de berørte i saken, sier hun.
Mannens forsvarer, Maria Brun Haugnes, sier til Adresseavisen at han samtykket til fengsling og har erkjent straffskyld.
– Siktede er klar over sakens alvor og er lei seg for at han har såret personer rundt seg. Han har brev- og besøksforbud i fengselet, noe som oppleves ekstra tøft, sier hun.