En personbil og en lastebil falt i elva da hengebrua kollapset ved Mirepoix-sur-Tarn nord for Toulouse. Ulykken skjedde idet de to bilene kjørte ut på brua fra hver sin kant.

Dansk mann falt 200 meter i Himalaya - døde
Lastebilsjåføren var savnet etter hendelsen og ble funnet død etter flere timers leting. Sjåføren ble funnet inne i lastebilen.
15-åringen var en av passasjerene i personbilen. Moren hennes og fire andre personer klarte å komme seg ut av bilen. Noen klarte å svømme i land selv, mens andre ble reddet av forbipasserende.
Fem personer fikk alvorlige skader i redningsarbeidet.
Det var en stund uklart om et tredje kjøretøy også hadde havnet i elva, men søket viste at det ikke var tilfelle.
En storstilt redningsaksjon ble satt i gang etter ulykken. Om lag 70 brannfolk deltok, i tillegg til dykkere, en hundepatrulje og tre helikoptre.
TV-bilder viser at brua knakk på to steder, og at mesteparten av brua ligger under elvevannet. Den 155 meter lange hengebrua ble bygd på 1930-tallet og tålte maksimum 19 tonn. Mange fotgjengere, deriblant skolebarn, pleier også å krysse brua.
Brua ble undersøkt i 2017, og det ble da ikke funnet noen feil, ifølge lokale myndigheter. Årsaken til kollapsen skal nå granskes.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.