To lærere drept i Frankrike

To lærere er skutt og drept i en liten landsby i Frankrike, og fransk politi jakter på den antatte gjerningsmannen.

Publisert

De to lærerne, en mann og en kvinne, ble funnet drept i landsbyen Pouyastruc i Pyreneene mandag. Begge jobbet ved en skole i nabolandsbyen Tarbes.

Gjerningsmannen skal ifølge politiet ha ankommet landsbyen på motorsykkel, fast bestemt på å drepe de to. Motivet skal angivelig ha vært sjalusi.

Den 32 år gamle kvinnen ble funnet drept på en vei, mens den 55 år gamle mannen ble funnet drept i hjemmet sitt bare få meter unna.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer