– Ingen endring i status siden i går kveld, skriver Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN) på Twitter.
To personer mistet livet i ulykken i Kvenvik utenfor Alta rundt klokken 19.40 tirsdag kveld.
Personbilene frontkolliderte i en slak sving mellom de to tunnelene på østsiden av Kvenvik. Det er 80-sone på strekningen og stedvis glatte partier med spor av bar asfalt i isdekket.
Det skal ha vært tre personer i den ene bilen og to i den andre.
Alta kommune opplyser at de har satt krisestab etter ulykken og det kommunale kriseteamet er kommet sammen.
Onsdag morgen opplyser politiet i Finnmark til NTB at de trolig vil kunne si mer om ulykken og de involverte i løpet av tidlig formiddag.
E6 forbi ulykkesstedet ble stengt i mer enn fire timer etter ulykken, men veien ble gjenåpnet for trafikk like etter midnatt onsdag.
(©NTB)

Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.