Syklist døde etter trafikkulykke

Mannen på sykkel som ble påkjørt av en bil 1. desember, har gått bort. Den 50 år gamle bilføreren er nå siktet.

Publisert

Følg Sol på Facebook!

– Politiet kan opplyse at syklisten i 60-årene døde lørdag 3. desember på St. Olavs hospital. Dødsårsak etterforskes, og det er begjært obduksjon av avdøde, bekrefter påtaleansvarlig Kristine Shanika Østergård for Nidaros i en epost.

Torsdag morgen i forrige uke rykket politiet ut til Risvollan i Trondheim etter melding om sammenstøt mellom en bil og en sykkel. Mannen på sykkel var bevisstløs da politiet kom til åstedet, og han ble sendt til St. Olavs hospital.

Kvinnen som kjørte bilen, ble ikke skadd og ble ivaretatt av familie etter å ha blitt undersøkt av helsepersonell på stedet.

– Siktelsen er ikke endret, det er fortsatt vegtrafikkloven § 3 med personskade. Hendelsesforløpet er fortsatt under etterforskning, skriver Østergård.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer