Stor rabatt på månedskort i Oslo

Den neste måneden kan du kjøpe månedskort i Oslo til en 500-lapp. Med rundt 40 prosent rabatt vil politikerne lokke folk tilbake til kollektivtrafikken.

Månedskort på billigsalg kan bare kjøpes i den nyeste Ruter-appen. Foto: Lise Åserud / NTB
Månedskort på billigsalg kan bare kjøpes i den nyeste Ruter-appen. Foto: Lise Åserud / NTB Vis mer
Publisert

Følg Sol på Facebook!

Tilbudet gjelder 30-dagersbilletter i sone 1 fra 16. november til og med 16. desember.

Byrådet har bevilget ekstra midler for å kjøre en kampanje som skal gjøre kollektivtrafikken mer attraktiv. Målet er å gjøre nye reisende kjent med tilbudet og å få dem som reiser sjelden, til å reise mer, heter det i en pressemelding fra Byrådsavdeling for miljø og samferdsel.

Dagens månedskort for voksne koster 814 kroner. Ny pris – for én måned – blir 499 kroner. Studentbilletten skal koste 299 kroner, mens månedskortet for barn, ungdom og honnør fås for 249 kroner. Billettene selges bare i appen Ruter, den nyeste versjonen av Ruters billett- og reisesøkapp.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer