Antallet nye personer med legemeldt sykefravær forrige uke var 300 færre enn uka før, viser tall fra Nav. Av disse ble 28.900 sykmeldt for coronarelaterte diagnoser, noe som er samme antall som uka før.

- Enten må vi endre definisjonen på corona, ellers må andre sykdommer flyttes opp
Andelen av sykemeldingene som er coronarelatert, fortsetter dermed å ligge på om lag 50 prosent, slik det har vært de siste ukene.
– Veksten i antall nye sykmeldte har tydelig stoppet opp, og antallet nye sykmeldte har nå vært stabil de siste tre ukene. Lettelsene i smitteverntiltakene har så langt ikke resultert i flere sykmeldte arbeidstakere, sier statistikksjef i Nav, Ulf Andersen.
Det er 27.800 flere sykemeldte enn samme uke i fjor. Det er flest sykmeldte i helse- og sosialtjenestene, med 15.100 personer.
(©NTB)