Spyttet på politihest og betjent – dømt

En 19 år gammel mann er dømt til 30 timers samfunnsstraff for ha spyttet på en politihest etter en fuktig kveld på byen i Oslo.

Illustrasjonsfoto: Naina Helén Jåma / NTB
Illustrasjonsfoto: Naina Helén Jåma / NTB Vis mer
Publisert

Hendelsen fant sted i januar. Det oppsto et basketak etter at 19-åringen hadde blitt tatt for å snike i køen til et utested på Karl Johans gate, og dette ble oppdaget av to politibetjenter som kom ridende, skriver Vårt Oslo.

En video fra et overvåkingskamera viser at den 19 år gamle mannen spytter på politihesten og på en av betjentene.

Spyttingen fortsatte etter at politiet fikk kontroll på mannen, som etter hvert ble kjørt i arresten.

Samfunnsstraffen må gjennomføres innen 120 dager.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer