Russland: - Øker ikke risikoen for atomkrig

Russland hevder Putins beslutning om å suspendere atomvåpenavtalen Ny Start ikke øker risikoen for en atomkrig.

Russlands viseutenriksminister Sergej Rjabkov tror ikke Putins beslutning om å suspendere atomavtalen Ny Start øker sjansen for en atomkrig. Foto: Maksim Sjemetov / AP / NTB
Russlands viseutenriksminister Sergej Rjabkov tror ikke Putins beslutning om å suspendere atomavtalen Ny Start øker sjansen for en atomkrig. Foto: Maksim Sjemetov / AP / NTB Vis mer
Publisert

Følg Sol på Facebook!

– Jeg tror ikke at beslutningen om å suspendere atomavtalen bringer oss noe nærmere en atomkrig, sier Russlands viseutenriksminister Sergej Rjabkov onsdag, ifølge det russisk statlige nyhetsbyrået Interfax.

Russlands president Vladimir Putin kunngjorde tirsdag at han setter atomavtalen med USA på pause.

Ny Start er en kjernefysisk nedrustningsavtale mellom USA og Russland som ble det signert i 2010. Avtalen dreier seg om reduksjon av antall strategiske atomvåpen.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer