Russland og Ukraina har blitt enige om å utveksle 200 fanger, en av de største slike utvekslingene på sju måneder med krig, melder Tyrkias president.
Russland og Ukraina har blitt enige om å utveksle 200 fanger, en av de største slike utvekslingene på sju måneder med krig, melder Tyrkias president Recep Tayyp Erdogan etter samtaler med Russlands president Vladimir Putin. Foto: Alexandr Demjantsjuk / AP / NTB
Vis mer
Enigheten kom etter samtaler forrige uke med Russlands president Vladimir Putin på sidelinjen av et regionalt toppmøte i Usbekistan, melder Tyrkias president Recep Tayyip Erdogan til amerikansk TV.
Erdogan ga ikke detaljer om utvekslingen, men kalte personene som utveksles for «gisler». Han sa heller ikke hvor mange det var fra hver side.
– 200 gisler vil bli utvekslet etter avtale mellom partene. Jeg tror betydelige skritt vil tas videre, sa Erdogan til PBS sent mandag.
Videre sa Erdogan at hadde et inntrykk av at Putin er villig til å avslutte krigen.
– Vi hadde veldig omfattende diskusjoner og han viser meg at han er villig til å avslutte dette så snart som mulig, sa Erdogan.
(NTB)
ÅPNER ILD: Videoer delt i sosiale medier skal vise russiske styrker åpne ild. Ifølge statseide russiske medier skal de ha angrepet en ukrainsk «sabotasje- og rekognoseringsgruppe».
Video: Telegram / Twitter. Reporter: Vegard Krüger
Vis mer
Last ned appen vår
Vi bryr oss om ditt personvern
SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.