Rundt 200.000 evakuert i Kina etter kraftig regn

Kraftig regn i Kina har ført til at seks personer har omkommet, og rundt 200.000 personer har blitt evakuert denne uken.

Publisert

Mer enn 110.000 personer har blitt evakuert i Jiangxi-provinsen, der regnet tok seg en pause onsdag. Samtidig har mer enn 80.000 blitt evakuert i Fuijan, der det er ventet mer nedbør i en uke til. Det er også meldt mer regn i Jiangxi, Guangdong og Guangxi.

Fem personer omkom sørøst i Kina, ifølge statlige medier. En bygningskollaps tok livet av tre personer i Fujian-provinsen tirsdag, mens to personer døde mandag etter et jordskred forårsaket av styrtregn i Jiangxi.

I tillegg er én person død og tre savnet nord i Kina etter at et kjøretøy havnet i vannet etter kraftig regn og flom i regionen Indre Mongolia.

I forrige uke omkom 17 personer i regnrelaterte hendelser i Guangxi og Hunan.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer