Vitalij Sjisjov ble funnet hengt i en park i den ukrainske hovedstaden, ifølge politiet. Han ble meldt savnet etter en joggetur mandag da eksilgruppen BDU, som han ledet, ikke fikk tak i ham på mobiltelefon.
Menneskerettsorganisasjonen Vjasna skriver på samme plattform at Sjisjov ifølge venner ble forfulgt av «fremmede» mens han var ute og jogget tidligere.

Frykt for at drapet på Haitis president aldri blir oppklart
Politiet har startet drapsetterforskning.
Mange hviterussere har flyktet, ofte til nabolandene Ukraina, Polen og Litauen, fra det undertrykkende regimet til president Aleksandr Lukasjenko.
Regimet har slått knallhardt ned på opposisjonen etter at det brøt ut masseprotester i kjølvannet av valget i fjor. Opposisjonen og myndighetene i vestlige land omtalte valget som manipulert.
Regimet svarte med å sende flere tusen politi- og sikkerhetsstyrker ut i gatene, der de hamret løs på demonstrantene. Over 35.000 ble pågrepet.
Lukasjenko har sittet ved makten i den tidligere sovjetstaten Hviterussland siden 1994.
(©NTB)
