Regjeringen vil sette av 250 millioner kroner ekstra til arbeidsmarkedstiltak

Regjeringen vil i revidert nasjonalbudsjett foreslå å sette av 250 millioner kroner for å få flere i jobb.

Statsminister og partileder Jonas Gahr Støre holder et pressemøte i forkant av Arbeiderpartiets landsmøte. Foto: Lise Åserud / NTB
Statsminister og partileder Jonas Gahr Støre holder et pressemøte i forkant av Arbeiderpartiets landsmøte. Foto: Lise Åserud / NTB Vis mer
Publisert

Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) opplyste dette på en pressekonferanse tirsdag i forkant av Arbeiderpartiets landsmøte.

– Det er arbeid som finansierer våre felles velferdstjenester. Derfor må vi gjøre det vi kan for at alle som kan og vil jobbe, skal få komme i arbeid. Når vi nå øker bevilgningen til arbeidsmarkedstiltak, vil det gi enda flere muligheten til å prøve seg i arbeidslivet, sier statsminister og partileder Jonas Gahr Støre.

(NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer