
Vogntog tatt på E6 med nesten 24 timer kjøretid: - Grovt brudd
Vegvesenet opplyser i en pressemelding at de har inngått en kontrakt med PEAB som skal skifte ut betongdekket på strekningen med asfalt.
Utbedringsarbeidet gjør at det vil være redusert fremkommelighet på E6 mellom Jessheim Nord og Hauerseter fra 18. mai og ut oktober, heter det i pressemeldingen.
Betongdekket stammer fra 1989. I løpet av de ti årene har dekket sprukket opp vesentlig, ifølge Vegvesenet.
Vegvesenet sier det kan være lurt å beregne noe ekstra tid på å trafikkere på E6 mellom Jessheim og Mogreina.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.