Redningsaksjon i Sirdal – leter etter to kvinner i 60-årene

Det har blitt iverksatt en søk- og redningsaksjon i Sirdal, etter to kvinner i 60-årene som befinner seg i området Rosskreppfjorden.

Foto: Tor Erik Schrder / NTB
Foto: Tor Erik Schrder / NTB Vis mer
Publisert

Ifølge politiet i Sørvest har den ene kvinnen en skade i foten. Begge kvinnene er fjellvant og godt utrustet.

Operasjonsleder i Sørvest politidistrikt Toralv Skaarland forteller til NTB, at politiet fikk melding om kvinnene 8.05 søndag morgen, og at søket med luftambulanse ikke har gitt resultater.

– Vi har hatt tidvis kontakt med kvinnene, men telefondekningen er litt dårlig så det går litt av og på, forteller han.

Han forteller samtidig at de tar høyde for at søksområdet kan bli utvidet, men at mannskapet som er ute å leter er fjellvant og vant til å løse oppdrag som de nå er ute på.

– Mannskap fra frivillige organisasjoner er kalt ut sammen med ressurser fra politiet og redningshelikopter fra Sola, skriver politiet på Twitter.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer