Molde:

Politiet etterforsker to hendelser - en funnet død og en pågrepet

En person er funnet død i Molde natt til onsdag, og en person er pågrepet i en voldssak på en annen adresse. Politiet undersøker om det er sammenheng.

Publisert

Møre og Romsdal politidistrikt skriver i en pressemelding at det med ett minutts mellomrom klokken 1.44 og 1.45 kom inn melding om først en voldshendelse og så et funn av en død person på en annen adresse i Molde sentrum.

På adressen hvor det kom melding om voldshendelse, var det flere personer til stede, og en ble pågrepet og siktet for vold.

På en annen adresse ble det gjort funn av en død person.

– Det undersøkes om og i så fall hvilken sammenheng det er mellom hendelsene, skriver politiet i pressemeldingen.

Operasjonsleder Tove Anita Asp i Møre og Romsdal politidistrikt opplyser til NTB at det er for tidlig å svare på om det blir tatt ut drapssiktelse eller ikke.

Politiet ber om tips i saken og vil komme med mer informasjon på en pressekonferanse senere onsdag.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer