Politiet: Barn truet med kniv av mann i Rælingen

Politiet opplyser at fire barn i alderen 11 til 14 år ble truet med kniv av en for dem ukjent mann i Rælingen lørdag kveld.

Publisert

Operasjonsleder Svein Walle i Øst politidistrikt sier til NTB at det var en av barna selv som ringte politiet. Barna forklarte at en mann hadde trukket fram en kniv og oppført seg truende på en parkeringsplass i Blystadlia, og politiet sier de fester lit til barnas forklaring.

– Vi har hatt et søk, men har ikke funnet noen. Nå jobbes det med å innhente overvåkingsvideo og slikt. Hva som var foranledningen, vet vi ikke. Ingen av barna ble fysisk skadd, sier Walle.

Ifølge barna var det en voksen mann som truet dem.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer