Ordfører slettet Twitter etter hets

Tønsberg-ordfører Anne Rygh Pedersen har fått nok av hetsen på Twitter og slettet profilen sin.

Anne Rygh Pedersen avbildet i 2019, da hun var avdelingsdirektør i DSB. Foto: Fredrik Hagen / NTB
Anne Rygh Pedersen avbildet i 2019, da hun var avdelingsdirektør i DSB. Foto: Fredrik Hagen / NTB Vis mer
Publisert

Følg Sol på Instagram og meld deg på nyhetsbrevet fra redaktøren vår!

Ordføreren har vært aktiv på Twitter siden 2010. I fjor sommer satte hun kontoen sin på vent på ubestemt tid, og nå har hun slettet den helt, melder Tønsbergs Blad.

Hun har tidligere fortalt om langvarig hets på Twitter.

– I starten var det en kilde til masse spennende informasjon. Usikker på hva som har skjedd, men den effekten er helt borte. Så i kveld etter elleve år og cirka 23.000 mer eller mindre gode tweets bare sletta jeg rett og slett profilen min. Og det føles som en stor lettelse, skriver ordføreren på Facebook.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer