Ødegaard må stå over Real Sociedad-kamp

Martin Ødegaard spiller ikke for Real Sociedad borte mot Eibar i La Liga tirsdag. Nordmannen sliter med en lårskade.

Martin Ødegaard spiller ikke Real Sociedads kamp i La Liga tirsdag. Foto: Heiko Junge / NTB scanpix
Martin Ødegaard spiller ikke Real Sociedads kamp i La Liga tirsdag. Foto: Heiko Junge / NTB scanpix Vis mer
Publisert

Den pådro han seg i 0-1-tapet borte mot Barcelona sist helg. 18 spillere er med i troppen, men ikke Ødegaard, ifølge avisen Mundo Deportivo.

Kampen ble utsatt for noen uker siden på grunn av brann på en søppelfylling nær stadion. Dette skapte giftig røyk.

Ødegaards lag kjemper for å være blant de fire beste på tabellen. Det gir Champions League-fotball til høsten. Norge spiller en svært viktig landskamp i nasjonsligaomspillet om EM-plasser mot Serbia 26. mars. Ødegaard er meget viktig for Norge, og en skade i inngangen til det oppgjøret, vil ikke være gunstig for landslaget.

I tillegg har Joshua King problemer med en lårmuskel for tiden.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer