Nye varmerekorder flere steder

Det er registrert farlig høye temperaturer flere steder i verden den siste uken. Det ble trolig satt ny varmerekord i Kina med 52,2 grader på søndag.

Det koker i Kina, og ny varmerekord på 52,2 grader ble trolig satt søndag. Bildet er tatt i Beijing 10. juli. Foto: Andy Wong / AP / NTB
Det koker i Kina, og ny varmerekord på 52,2 grader ble trolig satt søndag. Bildet er tatt i Beijing 10. juli. Foto: Andy Wong / AP / NTB Vis mer
Publisert

Følg Sol på Facebook!

Også i Sør-Europa kan det settes nye varmerekorder de neste dagene, ifølge det britiske meteorologibyrået.

I Roma er det meldt 43 grader på tirsdag. Andre steder i Italia er det ventet opptil 48 grader. Foto: Gregorio Borgia / AP / NTB
I Roma er det meldt 43 grader på tirsdag. Andre steder i Italia er det ventet opptil 48 grader. Foto: Gregorio Borgia / AP / NTB Vis mer

I løpet av mandag er det ventet at en ny hetebølge vil bre seg over Italia. I Roma er det anslått opptil 40 grader på mandag og 43 grader på tirsdag. Det vil i så fall være ny varmerekord i den italienske hovedstaden.

På de populære ferieøyene Sicilia og Sardinia kan temperaturene komme opp i 48 grader, advarer Det europeiske romfartssenteret Esa.

(©NTB)

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer