Episoden i målområdet i Méribel var helt uskyldig. Bærumsalpinisten tuslet ikke mange meter før hun oppdaget glippen.
Den oppsto før både gaver og blomster var delt ut. Heller ikke Italias nasjonalsang til ære for nybakt verdensmester Marta Bassino var avspilt.
– Jeg er ikke vant til slike ting og trodde at det var ferdig. Jeg må få litt mer erfaring, sa Vickhoff Lie lattermildt til NTB onsdag kveld.

Tidigere på dagen kjørte hun ned til tredje raskeste tid i VM-rennet i super-G. Bronsen ble delt med østerrikeren Cornelia Hütter.
– Fy søren, det er fantastisk å ha medaljen i hånden. Det er da det går opp for en. Man må ikke glemme å nyte det, ta til seg minuttene og timene og kjenne på følelsen, sa Vickhoff Lie etter medaljeseremonien.
VM-medaljen var den første til en norsk kvinne i fart på 30 år.

Bekreftet: Sverige vurderer å søke om vinter-OL i 2030
Kajsa Vickhoff Lie har funnet toppformen etter et langt skadeavbrekk. Lørdag skal hun kjøre utfor i VM.
– Det er heldigvis noen dager til, slik at jeg kan klare å komme meg ned på jorda igjen. Utforen har mange kuler og er veldig interessant.
(©NTB)