Skjelvet ble målt til 5,7. Ifølge landets jordskjelvstasjon ble det utløst rundt 14 kilometer unna byen Harnai i Balutsjistan-provinsen.
– Vi har fått inn informasjon om at 20 mennesker har dødd som følge av jordskjelvet. Redningsarbeid er i gang, sier provinsens innenriksminister Mir Zia ullah Langau til nyhetsbyrået AFP.

Russiske fengselsansatte sparket etter at torturvideo ble lekket
Mange døde da tak og vegger kollapset. En kvinne og seks barn er blant de døde, sier en lokal tjenesteperson.
Langau opplyser torsdag formiddag at det er minst 300 skadde som ligger på sykehus.

– Vi kommer snart til å sende helikoptre til området for å bistå redningsarbeidet og evakuere skadde, heter det videre.
I tillegg har det kommet rapporter om at rundt 15 kullgruvearbeidere er innesperret i en gruve i utkanten av byen som følge av skjelvet.
Harnai, som ligger i et fjellområde, er hardest rammet. Mangel på asfalterte veier, elektrisitet og mobildekning gjør redningsarbeidet vanskelig.
Skjelvet inntraff før daggry da de fleste lå og sov. Hundrevis av hus er ødelagt og flere veier blokkert i Balutsjistan-provinsen.

WHO anbefaler malariavaksine til barn
Det amerikanske jordskjelvsenteret USGS sier at jordskjelvet hadde en styrke på 5,7 og en dybde på rundt 20 kilometer. Skjelvet var merkbart i byen Quetta og andre områder i provinsen.
Pakistan ligger der de indiske og eurasiske tektoniske platene møtes, noe som gjør at landet er utsatt for jordskjelv.
(©NTB)