Mann tiltalt for overgrep mot egen datter – aktor ber om forvaring

Påtalemyndigheten ber om forvaring i saken mot en mann som er tiltalt for å ha forgrepet seg på sin egen datter i flere år.

Illustrasjonsfoto. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB
Illustrasjonsfoto. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB Vis mer
Publisert

Mannen i 60-årene er tiltalt for å ha begått grove overgrep og incest mot sin datter, skriver Fædrelandsvennen. Ifølge jenta skjedde overgrepene «nesten daglig» fra hun var sju år fram til hun nådde tenåringsalder.

– Jenta var det seksuelle leketøyet for tiltalte, sa statsadvokat Jan Tallaksen under sin prosedyre i Agder tingrett.

Den tiltalte mannen hevder anklagene mot ham er løgn, og at det er hans ekskone som har manipulert datteren til å fortelle om de påståtte overgrepene.

Aktor Jan Tallaksen la i tingretten ned påstand om forvaring i elleve og et halvt år – med en minstetid på sju år og åtte måneder. Mannens forsvarer, Helge Dolsvåg, la ned påstand om at mannen skal frifinnes.

En dom i saken er ventet i løpet av få uker.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer