Onsdag møter mannen i Drammen tingrett etter at han 20. november i 2019 gikk til angrep på sin daværende kone med kniv. Kvinnen ble påført skader i hodet, brystet, buken og på armer og bein under hendelsen i Tollbugata i Drammen sentrum.

Smitten blant unge er 100 ganger høyere enn NRK hevdet på «Debatten»
Angrepet ble stoppet av tilfeldig forbipasserende. Kvinnen ble sendt til sykehus og overlevde angrepet.
Mannen er også tiltalt for å ha mishandlet og truet kvinnen gjentatte ganger fra 2013 og fram til knivangrepet.
Mannens forsvarer, advokat Knut-Ole Bakke Hansen, sier til Drammens Tidende at hans klient erkjenner å ha knivstukket sin ekskone, men at han ikke erkjenner å ha forsøkt å ta livet av henne.
– Han erkjenner heller ikke straffskyld for mishandling i nære relasjoner, men han har forklart at det har vært verbale krangler og noe fysisk, men ikke av en slik art at det er mishandling i lovens forstand, sier han.

Spania har satt sluttdato: - Vi er ved begynnelsen på slutten av pandemien
Det er satt av seks dager til rettssaken.
(©NTB)