Politiet mottok melding om en voldshendelse klokka 21.07, skriver Innlandet politidistrikt i en pressemelding. Da politiet kom til stedet, fant de en død kvinne.
– Vi har en person som er pågrepet og siktet for drap. Det er en mann i 30-årene. Han ble pågrepet på et annet sted enn der kvinnen ble funnet, sier politiadvokat Tom E. Wassenaar Berntsen til NTB.
Han ønsker ikke å gå inn på hvor mannen ble pågrepet, om politiet har tatt beslag i et våpen, relasjonen mellom de to eller om flere personer var til stede på adressen der kvinnen ble funnet død.
– Varselet til politiet og det som møtte politiet på stedet gir skjellig grunn til å tro at vi står overfor et drap, sier Berntsen.
Politiet jobber nå på stedet og har fått bistand fra Kripos, opplyser politiadvokaten.
Berntsen sier det er for tidlig å si når den pågrepne mannen kan bli avhørt.
– Vi er veldig tidlig i etterforskningsfasen her nå. Vårt fokus er å skaffe oversikt over hendelsesforløpet og skaffe bevis og avklare hvem som har noe med dette å gjøre, sier politiadvokaten.
Hamar Arbeiderblad skriver at det er fire politibiler og en ambulanse ved adressen, som er i Briskebyen øst i Hamar. Politiet søker med hund i området, skriver avisa.