Mann bak Pentagon-lekkasjer skal være identifisert

Lederen for en gruppe på nettet der Pentagon-lekkasjene ble lagt ut, skal være identifisert og kan bli pågrepet senere torsdag, ifølge amerikanske medier.

Publisert

Følg Sol på Facebook!

Mannen er navngitt som leder for nettgruppen Thug Shaker Central, som består av 20–30 mennesker som deler sin interesse for våpen, rasistiske memer og dataspill, skriver New York Times.

Den navngitte mannen skal være medlem i Massachusetts Air National Guard, ifølge avisen. Dette er en føderal reservestyrke knyttet til USAs luftforsvar.

Justisdepartementet i Washington åpnet i forrige uke formell etterforskning etter lekkasjene fra Pentagon.

Det føderale politiet FBI har ikke svart på henvendelser om kommentarer til saken.

Ifølge Wall Street Journal kan den navngitte mannen bli pågrepet allerede senere torsdag.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer