Mannen er dømt for overgrep mot sin lillesøster for mer enn ti år siden. Han er også dømt for å ha kjøpt et nakenbilde av en person han chattet med på nettet, skriver Stavanger Aftenblad. Tiltalte trodde at personen var en 14 år gammel jente.
28-åringen erkjente seg delvis skyldig i overgrepet mot søsteren og skyldig i å ha kjøpt nakenbildet.
For dette mente retten at mannen bør dømmes til ungdomsstraff med en gjennomføringstid på to år.

Norges 400 rikeste er alle milliardærer
«Tiltalte vil gjennom ungdomsstraffen få oppfølging i forhold til sine utfordringer. Tiltalte har svak fungering i hverdagen, han trenger også oppfølgning og veiledning med hensyn til lovregler, seksualitet og grensesetting», står det i dommen.
Mannen må også betale 90.000 kroner i oppreisningserstatning og 30.000 kroner i erstatning for tapt inntekt til sin søster.
(©NTB)