Leteaksjon etter eldre kvinne på Øyerfjellet i Innlandet

Frivillige mannskaper leter etter en savnet 85 år gammel kvinne på Øyerfjellet i Innlandet. Politiet bistår i søket med helikopter, hunder og drone.

Publisert
Sist oppdatert

Søndag kveld fikk politiet melding om en savnet person, som var på tur på Øyerfjellet i Øyer kommune sammen med en annen person.

– Vi fikk melding om hendelsen klokken 21.30, sier operasjonsleder i Innlandet politidistrikt, Atle Bernhoft von Obstfelder.

Den savnede er en kvinne på 85 år.

– Melding om savnet person i fjellet. 2 personer gått sammen. Skilt lag på et tidspunkt, og en dame på 85 år har ikke kommet fram til Bøsætra.

Flere frivillige ressurser, to hunder og drone bistår i søket.

Luftambulanse og politihelikopter er med i søket etter å ha blitt hindret at dårlig vær.

– Helikoptrene har nå mulighet til å søke i området på grunn av bedre vær, skriver politiet.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer