40-åringen er kjent som en markant kritiker av Putin, men var ikke selv til stede da etterforskerne slo til. Ifølge de statlige nyhetsbyråene Tass og RIA-Novosti har hun flyktet fra Russland.
Ifølge Tass kjøpte hun først billetter til Dubai og Tyrkia for å villede myndighetene, men reiste deretter til Belarus og derfra videre til Litauen.
Russiske myndigheter opplyser at husransakelsen av Sobtsjaks bolig var ledd i etterforskningen av sjefen hennes, Kirill Sukhanov. Han er pågrepet, anklaget for utpressing.
Sobtsjak har kalt anklagene mot Sukhanov tøvete og hevder at pågripelsen av ham er ledd i myndighetenes forsøk på å kneble uavhengige medier.
SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.