Mye lokal nedbør i form av snø og regn har ført til svært glatte veier flere steder på Østlandet.

På riksvei 2 mellom Søndre Rasta og Lier, sør for Kongsvinger retning Sverige, har en lastebil kjørt av veien, opplyser Vegtrafikksentralen øst på Twitter.
Etter å ha mottatt meldinger om flere trafikkuhell de siste timene, ber både politiet og Statens vegvesen folk om å kjøre forsiktig.
– Man bør beregne ekstra god tid, sier trafikkoperatør Christofa Key-Nilsen i Vegtrafikksentralen Øst til NTB.

Pågrepet for drap i går - funnet død i fengsel
Ingen veier er foreløpig stengt som følge av nedbøren, og ingen er alvorlig skadd. Alt av brøytebiler og saltbiler er kalt ut.
– Det kan nok fortsette å snø utover dagen. Det eneste unntaket er Oslo-området, hvor nedbøren vil komme i form av sludd eller regn, sier statsmeteorolog Kristen Gislefoss til NTB.
– Antydningen er 8 til 12 centimeter nedbør i løpet av døgnet, sier statsmeteorologen.
(©NTB)

Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.