Krangelen går ofte høylytt når desserten på julaften skal avgjøres. Riskrem er aller best, mener 44 prosent av Norges befolkning. Blandingen av kald risgrøt og krem, toppet av rød saus, topper lista i alle fylker utenom ett – nemlig Trøndelag. Der spiser folk helst multer.
Den fornemme og litt mektige karamellpuddingen havner helt nede på tredje plass med 8 prosent oppslutning, fulgt av iskake (6 prosent) og den litt sunnere fruktsalaten (4 prosent).
Krem ser uansett ut til å være en fellesnevner, til glede for Opplysningskontoret for Meieriprodukter, som står bak undersøkelsen.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.