Ikke noe kriminelt bak funnet av to døde personer i Skien

Det er ingenting som tyder på at det har skjedd noe kriminelt i saken der et par i 40-årene ble funnet døde i Skien torsdag.

Politiet gjør undersøkelser etter at to personer ble funnet døde i en leilighet på Borgestad i Skien torsdag. Foto: Trond Reidar Teigen / NTB
Politiet gjør undersøkelser etter at to personer ble funnet døde i en leilighet på Borgestad i Skien torsdag. Foto: Trond Reidar Teigen / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Det sier politiadvokat Ann Iren Svane Mathiassen i Sørøst politidistrikt til NTB.

– Vi venter på obduksjonsrapporten og håper å få den i løpet av ettermiddagen fredag, men slik det ser ut nå, er vi ganske sikre på at dette ikke en kriminalsak eller at det har skjedd noe straffbart her, sier hun.

Dermed utelukker politiet at andre personer var involvert.

Paret ble funnet døde i 12.30-tiden torsdag inne en leilighet på Borgestad i Skien kommune. Når paret døde, er ikke helt avklart, men det kan ha skjedd for noen dager siden.

Mathiassen opplyser at paret flyttet til leiligheten i september. Familien er orientert om dødsfallene.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer