Ikea selger fabrikker i Russland

Ikea nedskalerer driften i Russland, selger fabrikker og reduserer antall ansatte. Varehusene forblir stengt.

Publisert

Den svenske møbelgiganten stengte varehusene i Russland og satte driften der på pause 3. mars som følge av Russlands krig i Ukraina. Nå minsker Ikea antall ansatte i landet, mens fabrikker selges.

Lignende grep tas i Belarus.

– Dessverre er ikke omstendighetene blitt bedre, og den ødeleggende krigen fortsetter. Forretninger og leveransekjeder i hele verden rammes hardt, og vi ser ikke muligheter for å gjenoppta driften i overskuelig fremtid, skriver Ikea i en pressemelding.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer