Tiltalen går tilbake til 2001, da han skal ha utført seksuell omgang med en mindreårig jente, ifølge Bergens Tidende.
I fjor skal mannen ha utsatt en annen jente i en idrettsklubb i Bergen for seksuelle handlinger.

Indisk jente døde etter å ha blitt voldtatt og satt fyr på
Den 14 år gamle jenta skal ha blitt utsatt for lignende handlinger av treneren på et hotellrom i en annen norsk by. Videre er han tiltalt for å ha sendt seksualiserte meldinger til henne.
Idrettstreneren ble pågrepet i desember. Han uttalte den gang via sin forsvarer, advokat Kai-Inge Gavle, at han var i sjokk, og sa at det må bero på en misforståelse.
– Tiltalte opplever at det har vært en heksejakt, og er sjokkert over at det tas ut tiltale i en over 20 år gammel sak. Han erkjenner ikke straffskyld og vil forsøke å renvaske seg i retten, skriver Gavle i en tekstmelding til avisa tirsdag.
Rettssaken skal opp i Hordaland tingrett.

Nei, britisk rapport viser ikke at covid-19-vaksinene dreper tusenvis
(©NTB)