Helsedirektøren vil anbefale nye coronatiltak

Helsedirektør Bjørn Guldvog varsler at han vil anbefale nye nasjonale coronatiltak på grunn av stigende smittetall og økende press på helsevesenet.

Foto: NTB.a
Foto: NTB.a Vis mer
Publisert

Det sier helsedirektøren til NRK.

– Nå ser vi at kurvene er på full fart oppover og det vil i løpet av kort tid påvirke den planlagte aktiviteten i sykehusene, og gå utover mange andre pasienter. Derfor er det nødvendig å gå gjennom hele tiltakskjeden og se om vi ikke kan justere litt på det, sier Guldvog.

Han sier det ikke er snakk om å gå tilbake til nedstenging slik det var, men heller at det vil være noen tiltak som hindrer at vi får så mye smitte.

Av tiltak som kan være fornuftige mener Guldvog det kan være flere stikkprøver på grensen og tiltak mot uvaksinert helsepersonell som har pasientkontakt

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer