
Orkanen Dorian tangerer rekord: - Katastrofale tilstander
Den 76 år gamle kvinnen hadde gått inn i hønsegården på eiendommen sin i delstaten South Australia. Der ble hun angrepet av en aggressiv hane som hakket henne i den nedre delen av det ene beinet. Det førte til blødning fra åreknuter, og hun døde, konkluderer patologiprofessor Roger Byard ved Adelaide University.
Det er viktig at folk forstår faren ved blødning fra åreknuter, skriver han i en studie som er publisert i Journal of Forensic Science, Medicine and Pathology. Studien fokuserer på risikoen som eldre mennesker med åreknuter står overfor.
– Denne saken gjorde oss i stand til å innse hvor sårbare de eldre er. Det er svært enkelt å gjøre skade på åreknuter, sier Byard til den australske kringkasteren ABC mandag.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.