Frode Bergs kone: – Vi har mye å snakke om

– Det er en stor lettelse å være samlet igjen, sier Anita Berg. Lørdag kveld landet flyet med ektemannen Frode Berg om bord på Gardermoen militære flyplass.

Frode Bergs kone Anita fotografert utenfor Grand Hotel i Oslo fredag ettermiddag. Hun er lettet over at mannen er tilbake i landet. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix
Frode Bergs kone Anita fotografert utenfor Grand Hotel i Oslo fredag ettermiddag. Hun er lettet over at mannen er tilbake i landet. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix Vis mer
Publisert

– Nå må vi bare prøve å finne roen, vi har mye å snakke om, skriver kona Anita Berg i en SMS til NTB søndag formiddag.

Før Frode Berg ble overlevert til den norske ambassaden i Litauen fredag, hadde han sittet to år i russisk fengsel og ikke pratet med kona på over en måned.

Anita Berg skriver videre at de trenger tid på å lande.

– Derfor har vi isolert oss for noen dager med hjelp av tilgjengelig fagpersonell til stede.

Spiondømte Frode Berg skal nå bruke de nærmeste dagene sammen med familien. En pressekonferanse vil sannsynligvis holdes førstkommende tirsdag.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer