Ifølge Folkehelseinstituttet (FHI) er den muterte varianten verken den britiske eller den sørafrikanske varianten, men en mutasjon som har vist seg å være svært smittsom også andre steder i landet, skriver Drammens Tidende.
Sykehjemmet på Fjell har hatt 17 dødsfall, noe som tilsvarer 34 prosent av den totale kapasiteten ved hjemmet.

Alvorlig skadd etter haiangrep ved populært badested
Varianten er ikke den fryktede mutasjonen fra Storbritannia eller Sør-Afrika, men går under navnet B. 1.1.64 og er knyttet til utbrudd flere steder i Norge. Foruten Viken også i Midt-Norge, Troms og Finnmark samt Vestfold og Telemark.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.