Fare for tordenvær i Nord-Norge

Mandag ettermiddag og kveld vil det være fare for mye lyn og torden på Helgeland og Saltfjellet. Meteorologene har sendt ut gult farevarsel.

Meteorologisk institutt anbefaler at en kobler fra elektriske apparater, samt unngår åpne sletter og store træ. Foto: Cornelius Poppe / NTB
Meteorologisk institutt anbefaler at en kobler fra elektriske apparater, samt unngår åpne sletter og store træ. Foto: Cornelius Poppe / NTB Vis mer
Publisert

Det vil være store lokale forskjeller i intensitet. Tordenværet kan lokalt føre med seg kraftige vindkast og kraftige regnbyger. Noen steder vil ikke få tordenvær, skriver Meteorologisk institutt.

De anbefaler å koble fra elektriske apparater, samt at en unngår åpne sletter og store trær. Ikke svøm eller bad.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer