– Jeg vil foreslå en pakke med krisehjelp til de ukrainske væpnede styrkene, for å støtte dem i deres heltemodige kamp, tvitrer Borrell lørdag kveld.
Møtet skal holdes som videokonferanse fra klokka 18. Ifølge nyhetsbyrået AFPs kilder skal ministrene også diskutere nye sanksjoner på møtet.

150 000 flyktninger har krysset grensene
Utenriksministrene besluttet etter et møte i Brussel fredag å fryse de private midlene til president Vladimir Putin og utenriksminister Sergej Lavrov. Siden har det pågått intense diskusjoner om hvorvidt Russland skal kastes ut av betalingssystemet Swift.
Lørdag ble det klart at Tyskland jobber for å få Russland utestengt fra Swift. Også flere andre land som skal ha vært skeptiske som følge av de økonomiske følgene av en utestengelse, har gitt sin støtte til et slikt straffetiltak etter Russlands invasjon av Ukraina.