– Kjære deg som ønsker å gjøre slutt på alt, står det på dorullene som brukes i et nytt initiativ for å nå unge mennesker med selvmordstanker.
Selvmord har lenge vært et problem i Japan, og i likhet med mange andre steder opplevde landet en økning under deler av pandemien. I fjor ble det satt en dyster ny rekord med 499 selvmord blant barn og unge i skolealder.

Forbrukersjef reagerer på at banker setter opp lånegebyr
I Yamanashi har lokale myndigheter tenkt at dopapir dekorert med oppmuntrende beskjeder og numre til hjelpetelefoner kan være en effektiv og diskret måte for å nå og hjelpe ungdommer som sliter.
– Du er alene på toalettet. Vi føler at man i slike øyeblikk kan være ekstra sårbar for engstelige tanker, sier tjenestemannen Kenichi Miyazawa til nyhetsbyrået AFP.

Dødstallene stiger i Indonesia etter jordskjelv – minst 56 har mistet livet
Forrige måned ble 6.000 doruller med potensielt livreddende budskap levert til 12 universiteter i området.
– Du trenger ikke fortelle oss alt … men hva med å bare si litt? lyder en av oppfordringene.
(©NTB)