Covid-19 skapte store vansker i flytrafikken julaften

Over 2.300 flygninger ble innstilt og tusenvis er forsinket som følge av coronasmitte eller karantene for flygere og annet personale julaften.

Coronasmitte og karantene for flygere og annet personale førte til over 2.300 innstilte flyavganger verden over på julaften. Foto: AP / NTB
Coronasmitte og karantene for flygere og annet personale førte til over 2.300 innstilte flyavganger verden over på julaften. Foto: AP / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Ifølge nettstedet Flightaware.com var det i 21-tida fredag 2.325 innstilte og over 8.000 forsinkede flyavganger i verden.

Mange som hadde tenkt seg hjem til jul måtte derfor tilbringe julekvelden på flyplasser og hoteller, i håp om avgang seinere i jula.

Over 1.400 avganger første juledag er også innstil, ifølge nettstedet.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer